Baza wiedzy

Praca zdalna w erze pandemii — jak zorganizować pracę w firmach i biurach księgowych, aby maksymalnie zabezpieczyć zdrowie klientów, pracowników i być odpowiedzialnym społecznie?

System pracy home office od lat zyskuje swoich zwolenników. Powszechnie panuje jednak przeświadczenie, że forma pracy zdalnej odpowiednia jest głównie dla freelancerów, specjalistów ds. social media, programistów czy grafików komputerowych. Czy księgowi i doradcy podatkowi mogą również wykonywać obowiązki zdalnie? Zdecydowanie tak, a w obecnej sytuacji wręcz do tego namawiamy! W artykule podpowiemy, jak zorganizować pracę zdalną i jakie narzędzia wykorzystać, aby taki tryb okazał się efektywny i wygodny.

Czytaj więcej

Czym jest JPK_VDEK i czym się różni od JPK_VAT?

JPK_VDEK to dokument, który połączy obecnie składane JPK_VAT z deklaracjami podatkowymi VAT-7 lub VAT-7K. Czy nowy system uprości sposób rozliczania podatku od towarów i usług? Kiedy wejdą w życie zmiany i kogo obejmą? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

BDO – dobra wiadomość dla przedsiębiorców — odroczony termin rejestracji w bazie

BDO jest rejestrem danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Choć nowy system miał na celu poprawę kontroli nad zarządzaniem odpadami, wprowadził ogromne zamieszanie wśród przedsiębiorców i księgowych. Odpowiedzią na informacyjny chaos są korzystne dla właścicieli firm zmiany. Co się zmieniło? Sprawdź.

Czytaj więcej

Nowe stawki VAT od 1 kwietnia 2020 r. – konsekwencje dla księgowych i przedsiębiorców

Od 1 kwietnia 2020 roku obowiązującą obecnie Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług z 2008 r. zastąpi Nomenklatura Scalona (CN). Co się zmieni? Jakie konsekwencje przyniosą zmiany dla przedsiębiorców i księgowych?

Czytaj więcej

Nie taki absurd straszny. Skarga kasacyjna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej od wyroku WSA w Poznaniu oddalona. Czekamy na interpretację.

Kiedy na początku 2018 roku składaliśmy prośbę do Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej dotyczącej możliwości zniszczenia uprzednio zdigitalizowanych faktur, nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie nam czekać ponad 2 lata na rozstrzygnięcie sporu. I choć do tej pory KIS nie przedstawił swojego stanowiska, pojawiło się światło w tunelu.

 

Czytaj więcej

Ministerstwo Finansów poprzez JPK_VAT z sukcesem uszczelnia system podatkowy

Zgodnie z informacją podaną 27 listopada br. przez Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa poprzez analizę JPK_VAT 2019 zidentyfikowała dotychczas 756 452 rozbieżności.

Czytaj więcej
maszfakture Android

Aplikacja maszfakture.pl dostępna na Androida!

Aplikacja przeznaczona jest dla firm – przedsiębiorcy ceniący sobie wygodę mogą za jej pomocą skanować i wysyłać faktury do biura rachunkowego. Dbaj o swój czas!

Czytaj więcej
program do wystawiania faktur

Kompleksowy system importu faktur

Przedsiębiorstwa codziennie realizują nawet kilkaset zleceń. Na każde z nich musi zostać wydana podstawa do rozliczenia. W całej Polsce rocznie wystawia się ok. 1,5 mld faktur, a ich obsługa jest bardzo kosztowna. Dzięki maszfakture.pl już teraz można obniżyć te wydatki.

Czytaj więcej
OCR faktur

System fakturowania w dobie cyfryzacji

Szeroko rozumiana cyfryzacja jest coraz łatwiej dostrzegalnym zjawiskiem, silnie oddziałującym na różne strefy życia społecznego, gospodarki czy działalności przedsiębiorstw. Jednym z jej przejawów jest możliwość przetwarzania dokumentów papierowych na ich elektroniczną wersję. Znalazło to odzwierciedlenie w wytycznych Komisji Europejskiej, według których e-faktury mają stać się głównym systemem fakturowania w krajach członkowskich. Czym są systemy OCR? I czy jest to najlepszy system importu faktur

Czytaj więcej

W centrum absurdu! KIS odmawia interpretacji nt. możliwości e-archiwizacji faktur papierowych

Jesteśmy autorami systemu dążącego do wyłącznego posługiwania się fakturami elektronicznymi w relacjach biznesowych. Nie dziwi zatem fakt, że zamierzamy całkowicie pozbyć się zalegających na półkach segregatorów z papierowymi dokumentami. W końcu zewsząd docierają informacje o cyfryzacji i budowie e-państwa polskiego. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, czy nasze śmiałe poczynania spotkają się z aprobatą nowoczesnych urzędów.

 

Czytaj więcej
Następna strona »