Baza wiedzy: Porady

Nowe zasady amortyzacji pojazdów — zmiany w prawie i konsekwencje dla leasingobiorców

Od stycznia 2021 roku zmianie uległa definicja używanego środka trwałego. Jakie konsekwencje przyniesie leasingodawcom ta z pozoru niewielka modyfikacja? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Rejestracja umów o dzieło — wszystko, co musisz wiedzieć

Od stycznia 2021 roku płatnicy składek i osoby fizyczne mają obowiązek rejestracji zawieranych umów o dzieło. Gdzie i w jaki sposób należy zgłosić umowę? Jakie konsekwencje czekają tych, którzy nie dopełnią swojego obowiązku? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Poradnik marketingu dla biur rachunkowych — 7 wskazówek, jak pozyskiwać nowych klientów w świecie online

Pandemia COVID-19 wpłynęła na dynamiczny wzrost zainteresowania usługami online. Taki trend odczuły także biura księgowe. Jak pozyskiwać nowych klientów w świecie online? Oto 7 sprawdzonych rad, które pomogą Ci osiągnąć taki cel.

Czytaj więcej

Co się zmieniło w pracy biur rachunkowych — nowe wyzwania dla księgowych w dobie pandemii i cyfryzacji

Pandemia COVID-19 wraz z galopującą cyfryzacją i istotnymi zmianami w prawie podatkowym znacząco zmieniła codzienność biur rachunkowych. Przed jakimi wyzwaniami stoją dziś księgowi? Jak sprawić, aby praca w nowych realiach była wygodna, efektywna i bezpieczna?

Czytaj więcej

Zmiany i nowe obciążenia podatkowe od stycznia 2021 roku

Jakie zmiany podatkowe czekają przedsiębiorców w 2021 roku? Oto przejrzyste zestawienie 13 najważniejszych.

Czytaj więcej

Praca zdalna w erze pandemii — jak zorganizować pracę w firmach i biurach księgowych, aby maksymalnie zabezpieczyć zdrowie klientów, pracowników i być odpowiedzialnym społecznie?

System pracy home office od lat zyskuje swoich zwolenników. Powszechnie panuje jednak przeświadczenie, że forma pracy zdalnej odpowiednia jest głównie dla freelancerów, specjalistów ds. social media, programistów czy grafików komputerowych. Czy księgowi i doradcy podatkowi mogą również wykonywać obowiązki zdalnie? Zdecydowanie tak, a w obecnej sytuacji wręcz do tego namawiamy! W artykule podpowiemy, jak zorganizować pracę zdalną i jakie narzędzia wykorzystać, aby taki tryb okazał się efektywny i wygodny.

Czytaj więcej

BDO – dobra wiadomość dla przedsiębiorców — odroczony termin rejestracji w bazie

BDO jest rejestrem danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Choć nowy system miał na celu poprawę kontroli nad zarządzaniem odpadami, wprowadził ogromne zamieszanie wśród przedsiębiorców i księgowych. Odpowiedzią na informacyjny chaos są korzystne dla właścicieli firm zmiany. Co się zmieniło? Sprawdź.

Czytaj więcej

Nowe stawki VAT od 1 kwietnia 2020 r. – konsekwencje dla księgowych i przedsiębiorców

Od 1 kwietnia 2020 roku obowiązującą obecnie Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług z 2008 r. zastąpi Nomenklatura Scalona (CN). Co się zmieni? Jakie konsekwencje przyniosą zmiany dla przedsiębiorców i księgowych?

Czytaj więcej