Kolejna metoda importu zaimplementowana – odczyt plików JPK_VAT

Data publikacji: 8 czerwca 2018 13:47 | Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2018 10:31 | Kategorie: Import faktur


Do tej pory użytkownicy maszfakture.pl ograniczeni byli możliwością importu faktur swoich Klientów ze względu na istniejące integracje wyłącznie z wybranymi programami handlowymi. Dzisiaj ogłaszamy przełom. Wygenerowany w jakimkolwiek programie handlowym plik JPK_VAT bez problemu zostanie odczytany przez maszfakture.pl, a pochodzące z niego dane zaczytane do programu księgowego. Jak? Przeczytajcie!

Import faktur sprzedaży

Z nową aktualizacją Systemu maszfakture.pl możliwy jest import faktur z pliku JPK_VAT. Jak to działa? Klient generuje w jakimkolwiek programie handlowym plik JPK_VAT, a następnie przesyła go do biura (pocztą elektroniczną, na zewnętrznym nośniku danych etc.). Pracownik biura w Systemie maszfakture.pl wskazuje lokalizację zapisanego na dysku Jednolitego Pliku Kontrolnego, maszfakture.pl z kolei odczytuje wszystkie zawarte w nim dane i wyświetla użytkownikowi celem podglądu. Zarówno w przypadku importowania faktur pochodzących bezpośrednio z programów klienta, jak i z pliku JPK_VAT mamy możliwość jednorazowego ustawienia wielu parametrów dla kilkuset faktur jednocześnie. Na etapie importu możemy wskazać odpowiedni rejestr, kolumnę księgi, kategorię, dziennik, a korzystając ze schematów importu, przypisać prawidłowe dekrety.

Znacznie skraca to czas pracy biura rachunkowego, eliminuje ręczne wpisywanie faktur, co jest mozolne i trzeba na tę czynność poświęcić co najmniej kilka godzin w miesiącu (w zależności od biura rachunkowego). Dla firmy także jest to ułatwienie, ponieważ nie musi ona dostarczać do biura papierowych dokumentów faktur sprzedaży – wystarczy, że wyśle do niego plik JPK_VAT.

Import faktur zakupu

O ile klient prowadzi gospodarkę magazynową, bądź wprowadza dokumenty kosztowe do programu handlowego (np. celem kontroli wydatków), faktury zakupu również zostaną prawidłowo odczytane przez maszfakture.pl. System na podstawie danych zawartych w JPK_VAT (K_45 – kwota netto razem oraz K_46 – VAT razem) obliczy stosowaną na dokumencie stawkę VAT oraz wartość brutto i zaimportuje dane do systemu księgowego.

Korzyści

Korzyści zostały już wspomniane, ale podzielmy je na to, co mają dzięki importowi danych faktur z JPK_VAT biura rachunkowe i firmy.

Biura rachunkowe pracujące na programach producentów Comarch, InsERT, Sage i Asseco Wapro mogą zaimportować do nich dane z pliku JPK_VAT, który będzie wygenerowany przez dowolny program, z którego korzysta ich klient. Dzięki temu nie będą oni musieli przepisywać faktur ręcznie. Głównymi zaletami są: znaczne skrócenie czasu pracy, komfort i wygoda.

Firmy nie muszą zanosić do swojego biura rachunkowego papierowych faktur sprzedaży– wystarczy, że wyślą do niego JPK_VAT, wygenerowany w dowolnym programie.

Import faktur – trzy metody

Aktualnie posiadamy trzy możliwości importu faktur:

– Import z programów handlowych i  księgowych czterech producentów: Comarch, InsERT, Sage i Asseco Wapro. Jest to możliwość importu faktur firm, które działają na programie jednym z tych czterech producentów.

– Import danych faktur z pliku JPK_VAT. Jest to możliwość importu faktur firm, które mogą wygenerować plik JPK_VAT – zdecydowana większość programów posiada tę funkcjonalność.

– Z programu do wystawiania faktur maszfakture.pl. Jest to możliwość importu faktur firm, które wystawiają je w naszym programie do wystawiania.

Biuro księgowe w tych trzech przypadkach może importować dane do programów jednego z czterech producentów: Comarch, InsERT, Sage i Asseco Wapro. System maszfakture.pl daje różne możliwości importu faktur, co czyni go rozwiązaniem kompleksowym.

Zachęcamy do wypróbowania naszego programu przez pierwszy miesiąc bezpłatnie. W ten sposób sami dowiecie się, jak działa import z JPK_VAT!

Autor: Tomasz Nowakowski

Wróć do bazy wiedzy