Import faktur – jak to działa?

Data publikacji: 22 marca 2018 13:59 | Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2018 13:59 | Kategorie: Import faktur


Biura rachunkowe co miesiąc otrzymują od swoich Klientów faktury zakupu i sprzedaży, które muszą wprowadzić do swojego systemu księgowego. Większość z nich wprowadza dane ręcznie, co zajmuje bardzo dużo czasu i jest uciążliwe. Dobrym rozwiązaniem, które oszczędzi czas i sprawi, że dane szybko pojawią się w programie, jest import faktur. Na czym on polega?

Co daje import faktur?

Import danych z faktur jest w stanie zaoszczędzić nawet 70% czasu pracy w biurze księgowym. Dzięki niemu proces przebiega znacznie sprawniej – wystarczy do tego kilka kliknięć, żeby zaimportować dziesiątki, a nawet setki faktur! Jak to zrobić? Obejrzyjcie nasz krótki film, w którym sami zobaczycie, jakie to proste.

Mity na temat importu faktur

import faktur

  1. Import faktur generuje błędy. Nieprawda!

W trakcie procesu importu nie ma mowy o generowaniu żadnych błędów. Przekazane dane są identyczne, jak te, które zostały wprowadzone do systemu handlowego klienta biura.

  1. Do importowania faktur potrzebne jest wdrożenie drogich systemów. Nieprawda!

Koszt maszfakture.pl to 23 zł za miesiąc, a przez pierwsze 4 tygodnie możesz korzystać z niego bezpłatnie. Szczegółowy cennik znajduje się na naszej stronie. Dodatkowo na każdym etapie korzystania z maszfakture.pl służymy bezpłatną pomocą techniczną naszych specjalistów.

  1. Import faktur sprawdza się wyłącznie w przypadku dużych firm, które miesięcznie generują setki, a nawet tysiące faktur. Nieprawda!

Import to także duże ułatwienie dla biur, które obsługują podmioty wystawiające niewielkie ilości faktur. Oprócz importu, maszfakture.pl jest także programem do wystawiania faktur, co jest dodatkowym atutem dla firm, które są małe, a nawet zaczynają działalność i nie mają jeszcze narzędzia potrzebnego do sporządzenia faktury. Ta funkcjonalność jest darmowa, a za pomocą naszego systemu można także wygenerować Jednolity Plik Kontrolny.

  1. Import faktur wprowadza kolejny obowiązek weryfikacji dokumentów. Nieprawda!

Po imporcie faktur nie ma potrzeby ponownego sprawdzenia, ponieważ dane zostały przeniesione dokładnie w takiej samej postaci, jak zostały one pierwotnie wprowadzone.

  1. Przy imporcie faktur trzeba wysłać dane przez internet, co jest niebezpieczne. Nieprawda!

Dane przechowywane są w specjalnie wyznaczonych i przeznaczonych do tego miejscach – serwerowniach. Są one najbezpieczniejszym miejscem do trzymania informacji, ponieważ mają do tego najlepsze warunki. Ponadto ustawodawca poprzez JPK zmusił przedsiębiorców do przesyłania faktur na tzw. Bramkę Ministerstwa Finansów przez internet.

  1. Przy imporcie faktur nie ma kontroli nad otrzymywanymi i importowanymi dokumentami. Nieprawda!

Przy imporcie danych z faktur mamy pełną kontrolę, ponieważ to wyłącznie my decydujemy o tym, co importujemy i otrzymujemy.

Import danych z faktur znacznie oszczędza nasz czas pracy, a ponadto okazuje się, że wszystkie przesądy na jego temat są nieprawdziwe. Jest on bezpieczny, a przechowywanie danych w internecie powszechne. Jest to także dobre narzędzie dla małych firm, które nie wystawiają dużo faktur miesięcznie. Import danych za pomocą systemu maszfakture.pl nie jest drogi, a ponadto bezpieczny. Wypróbuj go bezpłatnie i sprawdź sam!

Autor: Tomasz Nowakowski

Wróć do bazy wiedzy