Ale to już było… Podsumowanie roku 2017 i plany na kolejne 365 dni

Data publikacji: 16 stycznia 2018 15:34 | Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2018 10:18 | Kategorie: Aktualności


Ochłonęliśmy po świętach i hucznym Sylwestrze – mamy styczeń, więc pora na podsumowanie ubiegłego roku oraz przedstawienie planów na kolejny. W 2017 r. wypiliśmy hektolitry kaw z nowego ekspresu, odbyliśmy kolejne tysiące rozmów i spotkań z klientami, przeprowadziliśmy badania potrzeb Klientów, byliśmy na inspirujących konferencjach i zrobiliśmy naprawdę poważne kroki w przód… było tego dużo, ale zacznijmy od początku.

Rok 2017 to ciągły rozwój

Początek ubiegłego roku zaczął się dla nas rozwojowo – zaczęliśmy współpracę z Microsoftem, stawiając na funkcjonowanie naszej aplikacji w chmurze. To nowoczesne rozwiązanie daje komfort naszym użytkownikom – dzięki niemu mają oni wszystko dostępne z każdego miejsca i nie muszą przechowywać danych na własnym dysku.  Jest to także bezpieczne – dysk w laptopie zawsze może się uszkodzić, a tu mają oni pewność, że dane przechowywane są w profesjonalnej serwerowni ze wszystkimi zabezpieczeniami i w optymalnych warunkach. Skoro w 2017 roku nawiązaliśmy współpracę z Microsoftem, to z kim zaczniemy w 2018? Może z… Tobą? 😉

Rok 2017 to także mnóstwo rozmów z naszymi potencjalnymi oraz obecnymi klientami, z którymi spotkaliśmy się, aby przeprowadzić kilkadziesiąt wywiadów pogłębionych. Ich celem było poznanie specyfiki pracy, bolączek i potrzeb, aby móc zaprojektować przyszłość idealną. W naszym rozumieniu są nią nowe funkcjonalności naszego systemu, które będą satysfakcjonujące dla biur rachunkowych oraz firm handlowo-usługowych. Badania potrzeb są bardzo istotne, uświadomienie ich pomaga przygotować nam system, który będzie w stanie zaspokoić jak największą ich ilość. Kochamy reaserch, ten był dla nas wspaniałym doświadczeniem i na pewno będzie tego w naszej pracy coraz więcej!

stand

W ubiegłym roku odbyła się również konferencja pt. „Optymalizacja wydatków – elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie drukiem”, na której byliśmy bardzo aktywnymi uczestnikami. Podczas jej trwania wraz z innymi prelegentami debatowaliśmy nad słusznością eliminacji papieru w korespondencji biznesowej. Wystartowaliśmy także w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”, gdzie zakwalifikowaliśmy się do I etapu oceny merytorycznej. Co prawda nie osiągnęliśmy spektakularnego sukcesu, jednak każde doświadczenie jest dla nas cenne. Zwycięzcom gratulujemy!

Aktualizacje systemu maszfakture.pl

Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cud trzeba chwilę poczekać, czego dowodem jest to, że w 2017 roku wydaliśmy 22 aktualizacje maszfakture.pl. W większości były to sugestie zgłaszane przez użytkowników. W kilku przypadkach przyznajemy się jednak do błędów, występują one nawet w największych i najbardziej znanych aplikacjach i systemach – bardzo dziękujemy więc za testowanie naszego programu i ich zgłaszanie. 🙂

Jedną z ważniejszych była wersja 1.16.0 – to ona przyniosła naszym Klientom długo wyczekiwany autorski moduł do wystawiania faktur.

Każda kolejna aktualizacja wzbogacona była o nowe funkcjonalności:

 • wystawianie faktur walutowych,
 • obsługa nowych typów asortymentu,
 • wysyłanie faktur poprzez e-mail z poziomu systemu,
 • import wielu faktur jednocześnie,
 • automatyczne dodawanie kontrahentów do programów handlowych i księgowych podczas importu,
 • zapraszanie/akceptacja biura księgowego oraz jego klientów z poziomu systemu,
 • schematy importu i dekretacji podczas importu danych do programów księgowych.

wersja

Postawiliśmy na e-marketing

W 2017 roku zaznaczyliśmy swoją obecność w mediach społecznościowych – głównie na Facebooku, gdzie systematycznie komunikujemy o wszystkich istotnych informacjach związanych z księgowością. Jeżeli chcecie być na bieżąco, polubcie nas! Oprócz tego założyliśmy blog w postaci strefy wiedzy, czyli miejsca, z którego poznacie aktualności, zmiany i ciekawostki ze świata księgowego. Zaczęliśmy prowadzić także kampanie w Google AdWords i podjęliśmy współpracę z RightHello – firmą, za której pośrednictwem wysyłamy cold mailing. Skoro zaczęliśmy się już prężniej pokazywać w internecie, to nie mogło obejść się bez zajęcia półki na portalu dobreprogramy.pl. Postawiliśmy na marketing internetowy i bardzo dobrze! Coraz częściej odwiedzacie naszą stronę i jest to stała tendencja wzrostowa. Dzięki temu zdobywamy więcej leadów i wiemy, że bardzo lubicie czytać nasze artykuły. 😉 Oby tak dalej!

Nowy Rok, nowi My – może brzmi to banalnie, ale w naszym przypadku prawdziwie. Ostatni kwartał roku 2017 to intensywny proces transformacji – rebranding. Stworzyliśmy nowe logo, identyfikację wizualną, a także nową stronę internetową. Wszystko po to, żeby lepiej przystosować się do użytkowników!

Co jeszcze spotkało nas w 2017 roku?

Staraliśmy się, zabiegaliśmy, pracowaliśmy, wytężaliśmy, ale  w końcu się udało… system maszfakture.pl otrzymał pozytywną rekomendację Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że najstarsza i największa polska organizacja, która skupia środowisko z naszej branży wydała nam bardzo dobrą opinię! Istnieje możliwość przeczytania jej na naszej stronie.

A po godzinach – zwiedziliśmy czeski Ołomuniec, upa(i)jaliśmy się owocowymi ponczami, graliśmy w laserowy paintaball i ścigaliśmy się na gokartach, po to, aby w 2018 roku dać z siebie jeszcze więcej. 🙂

lasertag

Ubiegły rok był dla nas wspaniały, zdobyliśmy mnóstwo doświadczenia i zrobiliśmy milowy krok naprzód! Jesteśmy pełni energii i mamy mnóstwo pomysłów, które chcemy zrealizować w 2018 roku.

Co Nas czeka? Plany na 2018!

W ubiegłym roku tworzyliśmy, generowaliśmy, projektowaliśmy – uczestniczyliśmy zespołowo w kilkunastu warsztatach, w ramach których wypracowaliśmy to, co chcemy zrealizować w roku 2018 – jesteśmy na niego przygotowani!

warsztat

Mamy bardzo wielkie ambicje, oto projekty, które chcemy powołać do życia:

 1. W lutym będziemy gotowi na JPK_VAT – firmy bezpośrednio z naszego systemu będą mogły generować pliki i dostarczać je do 25. dnia każdego miesiąca na bramkę Ministerstwa Finansów, co będą zobowiązane robić. Będziemy pracowali także nad możliwością importu danych z wygenerowanych plików JPK.
 2. W naszym systemie istnieje możliwość wystawienia faktury, a niebawem zaistnieje także możliwość wystawienia do niej korekty.
 3. Pracujemy nad aplikacją mobilną dla iOS’a i Androida, żeby skanowanie faktur i ich wysyłanie do biura księgowego trwało jak najkrócej i żeby było możliwe w każdym miejscu – nasi użytkownicy będą mieli taką sposobność zawsze pod ręką!
 4. Kolejnym krokiem będzie wystawianie faktur w aplikacji mobilnej.
 5. Jesteśmy na etapie wdrażania technologii OCR (sczytywania tekstu z obrazu) do systemu maszfakture.pl – cyfryzacja przede wszystkim.

Podwinęliśmy rękawy i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i kolejny rok! Czekamy na życzenia i pomysły od Was, każdą sugestię analizujemy i staramy się wprowadzić, aby zaspokoić Wasze potrzeby. Tym samym wszystkim użytkownikom życzymy w 2018 roku realizacji noworocznych postanowień! 😉

Autor: Redakcja maszfakture.pl

Wróć do bazy wiedzy